Поради батькам від медичної сестри ЗОШ №32

 Короста – паразитарне захворювання шкіри, збудником якого є мікроскопічний кліщ. Паразит проникає в шкіру людини, прориваючи там незліченні ходи. Активізується коростяний кліщ в темний час доби, тому в цей час симптоми корости, як правило, посилюються.Основні симптоми корости – сильний свербіж шкіри, пошкодження шкірних покровів (тріщини, кірочки, виразки, пухирці) і специфічні коростяві ходи, припухлі смужки білого кольору. Місцями локалізації коростявого кліща найчастіше стають міжпальцеві області, пахви, згини ліктів, зап’ястя, долоні, сідничні і пахові складки. Зрідка уражаються області сідниць і живота.

Захворювання починається з потрапляння на шкіру збудників хвороби – коростявих кліщів. Ледь опинившись на поверхні епідермісу нового «господаря», кліщі починають активно розмножуватися. Запліднена самка заривається під шкіру і відкладає яйця. Новонароджені кліщі в свою чергу вибираються на поверхню і цикл повторюється. Як вже говорилося вище, життєдіяльність кліщів посилюється вночі, разом з нею поглиблюються і симптоми корости.

Профілактика корости.  Поширена помилка, нібито коростою можна заразитися тільки в антисанітарних умовах і будучи неохайним, але теоретично від зараження не застрахований ніхто. Краща профілактика корости – це своєчасне виявлення вогнищ інфекції. Тому при перших підозрах про початок хвороби необхідно звернутися до дерматовенеролога. Всіх хто контактував з хворим бажано піддати профілактичній (разовій) обробці протикліщевим препаратом. Одяг і постільну білизну витримують в герметичній упаковці близько тижня, після чого кліщі зазвичай гинуть.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *